Muzeum Historii Kobiet
Loading
Image
Image
Image

HERSTORIE to gra edukacyjna przybliżająca biogramy, wypowiedzi oraz wizerunki bohaterek historycznych.

Jest odpowiedzią na brak obecności kobiet w głównym nurcie kultury oraz w podręcznikach do historii (w których występuje jedynie 4% postaci kobiecych). Kobiety od zawsze tworzyły historię, po prostu były poza kadrem i nie miały reprezentacji. Celem gry jest również oswojenie osób grających z językiem inkluzywnym czyli z feminatywami. Oprócz wizerunków wojowniczek, naukowczyń, sportowczyń czy artystek, znajdziecie karty z pytaniami zapraszającymi do refleksji nad miejscem kobiet w społeczeństwie, takimi jak:

Jakim krajem chciałabyś rządzić?

Gdybyś miała otrzymać nagrodę Nobla, to z jakiej dziedziny?

Ich zadaniem jest wzmocnienie dziewcząt i kobiet w poczuciu mocy i sprawczości oraz pogłębienie relacji między grającymi osobami. Przedstawione wizerunki to fantastyczne role models czyli wzory do naśladowania.

JAK GRAĆ?

Gra jest przeznaczona dla 2 - 7 osób grających.

Zawiera 100 kart z biogramami oraz 20 kart z pytaniami mocy, dwie kostki

i instrukcję. Im lepiej znasz herstorię kobiet, tym lepiej Ci pójdzie w grze!

Regularne granie sprawi, że będziesz płynnie używać feminatywów, błyszczeć wiedzą historyczną oraz zobaczysz siebie na czele społecznego ruchu!

KTO STWORZYŁ GRĘ "HERSTORIE"?

Pomysłodawczynią gry jest Katarzyna Dworaczyk.

Biogramy napisały: Katarzyna Dworaczyk, Agnieszka Jankowiak-Maik, Anna Kowalczyk, Paulina Kirschke, Małgorzata Praczyk, Iwona Chmura-Rutkowska, Emilia Kledzik i Daga Skowron.

Opracowanie graficzne oraz wizerunki postaci: Katarzyna Dworaczyk.

Pytania mocy wymyśliły: Katarzyna Dworaczyk i Małgorzata Praczyk.

Opieka merytoryczna i korekta: Małgorzata Praczyk.

INSTRUKCJA SAMODZIELNEGO WYDRUKU

Klikając przycisk u góry strony, pobierzesz 100 kart z postaciami kobiet, wydrukuj je (najlepiej ustaw 4 sztuki na stronie A4 w pionie i zaznacz opcję „nie skaluj” lub 100%, by karty miały wymiar 75 mm szerokości i 120 mm wysokości, więc w ręce zmieści Ci się 10 sztuk. Wydrukuj je na papierze o wyższej gramaturze. Najlepiej najwyższej, jaką przyjmie Twoja drukarka! Może nawet 350 gram! Czeka Cię lub Twoją klasę sporo wycinania - umieściliśmy specjalne kropki na obrzeżach, by lepiej Wam się cięło.

To samo zrób z KARTAMI MOCY, ich jest mniej, bo 20 sztuk, ale je też wydrukuj w trybie „wiele”.

Instrukcję możesz drukować kilka razy, ponieważ pomoże, gdy każda osoba będzie miała do nich dostęp, a pamiętaj, WSZYSTKO ZALEŻY OD RZUTU KOŚĆMI!

Pudełko! A jakże! Twój komplet gry zasługuje na pudełko! Wydrukuj je na grubszym papierze w trybie PLAKAT i tnij według zielonych krawędzi i sklej klejem lub taśmą klejącą.

KOSTKI - no cóż, kostek nie zaprojektowałyśmy, więc dobierz je sobie z innej gry 🙂 Koniecznie 2 i pamiętaj, nie muszą być fioletowe:-)

Bawcie się dobrze i pamiętajcie - im więcej grasz, tym więcej wiesz!

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Image
Image